Page MenuHomePhorge

O nas
Updated 174 Days AgoPublic

Czym jest Hackerspace Kraków?

Hackerspace Kraków to otwarta, utrzymywana wspólnymi siłami przestrzeń, która ma za zadanie twórczo stymulować i umożliwiać naukę i realizowanie swoich projektów i pomysłów. Jest to miejsce dla ludzi, którzy doskonale wiedzą, że najlepsza nauka płynie z praktyki i możliwości spotykania ludzi zafascynowanych danym tematem, chcących podzielić się swoją wiedzą. Jest to także zgromadzona wokół tej inicjatywy społeczność, która wspólnymi siłami sprawia, że to wszystko działa, bawi i uczy.

Ile osób, tyle definicji hackerspace, staramy się te trafniejsze zbierać tu: Definicje
Zainteresowaliśmy Cię? Zajrzyj na Pierwsze kroki

Jak to działa?

Jesteśmy fundacją ( statut / dane / rada / zarząd ), nasz KRS to 0000436707. Fundacja wynajmuje lokal w centrum Krakowa który wspólnymi siłami wyposażamy i utrzymujemy. Nad formalnościami czuwa Zarząd i Rada, decyzje podejmujemy w zależności od ich wagi - podczas spotkań organizacyjnych (tzw. spotorgów) lub stosujemy zróbtokrację.

Siedziba składa się z

  • Hardroomu - warsztatu ciężkiego, miejsce prac brudnych, głośnych lub śmierdzących
  • Softroomu - miejsca do pracy nad projektami software'owymi, prowadzenia warsztatów/talków/prezentacji, zajadania się pizzą i luźnych pogaduch.
  • Labu elektronicznego - pracowni wyposażonej pod pracę z elektroniką, oscyloskopami, lutownicami i innymi narzędziami pomagającymi w zabawie z elektroniką
  • Magazynku / Pracowni CNC - pomieszczenia mieszczącego pudełka członkowskie, a także laserv2 i drukarki 3d zarówno FDM/FFF jak i DLP
Last Author
wiktor
Last Edited
Dec 5 2023, 9:07 PM