Page MenuHomePhabricator

Siedziba
Updated YesterdayPublic

Gdzie, co i jak


Hackerspace mieści się w Krakowie przy ulicy Zacisze 5/P1
Wejście do Fundacji łatwo poznać po szyldzie z naszym logo. Nasze drzwi są prawe.
Jeśli chcesz się do nas dostać wstukaj na domofonie jedynkę i poczekaj aż ktoś Cię wpuści.
Jak już przejdziecie przez pierwsze drzwi to po przejściu kilku schodków będą po prawej stronie kolejne. Powinny być otwarte jeszcze przez kilkanaście sekund od otwarcia pierwszych. Po ich otwarciu, skieruj się w lewo i idź na sam dół. Tam będziemy na Ciebie czekać.

Mamy również telefon +48 12 444 75 67.

Jak Trafić

Używając JakDojadę.pl:

Z Galerii Krakowskiej lub Dworca PKP

  • Z placu przylegającego do Galerii Krakowskiej od strony południowej (Empik itd) drogą biegnącą w kierunku skrzyżowania z ul. Pawią (ul. Worcella), a później kawałek w lewo

Z Rynku, z Plant

  • W okolicy Barbakanu są przynajmniej dwa przejścia przez Basztową - przejdź przez dowolnie wybrane z nich, a później odszukaj duży, ładny budynek z flagami na dachu, To Małopolski Urząd Wojewódzki. Patrząc na niego, po lewej jego stronie jest ulica Zacisze. To ulica, która Cię interesuje.

Koordynaty dla GPS:

50.06608519.943359
50° 03' 57.90619° 56' 36.0924

Mapy:

Mapa
Google MapsLink
Bing mapsLink
Open Street MapsLink
InneLink

Jesteśmy też na "The Maker Map"

Lokal

Obecny (drugi z kolei) lokal ma mniej więcej 100m² powierzchni. Układ pomieszczeń jest dużo lepszy niż w poprzedniej siedzibie i pozwala delikatnie "rozwinąć skrzydła". Dodatkowo jest możliwość najęcia dodatkowego pomieszczenia - jeśli pozwolą wpływy z darowizn. (Tak nieśmiało powiem że można by tam uruchomić np chillroom)

Plan lokalu

Legenda do planu: zielone - nasza część, czerwone - nie nasze lub puste, niebieskie - część wspólna (dla całej piwnicy).

Softroom

Miejsce na warsztaty, na luźne pogaduchy, na zjedzenie pizzy, na popracowanie na komputerach…

Generalnie można ustawić go w dwóch konfiguracjach - warsztatowej (są stoły dwa wielkie stoły - wyspy, ale mieści się mniej krzeseł/foteli) (jest to konfiguracja domyślna i najczęściej softroom jest ułożony właśnie tak) oraz wykładowej (wynoszone są stoły, krzesła ~wymienia się na jednakowe rozkładane, przynosi się stolik dla prelegenta i można działać ;-) ).
Na miejscu projektor, whiteboard, mikrofalówka i czajnik.

Lab elektroniczny

Jest to miejsce dedykowane zabawie z elektroniką. Lutownice, multimetry, zasilacze, oscyloskopy, generatory, to wszystko na blacie lub półkach nad nim. W szafkach *MASA* devboardów, moduły, jeszcze jakieś rzadziej używane narzędzia… W elektronicznych organizatorkach - zapas części elektronicznych "do zużycia" (o tym jak z nich korzystać dowiesz się na liście wskazówek dobrego funkcjonowania w HS-ie ;-) ).

Hardroom

Miejsce prac brudnych, głośnych lub śmierdzących. Mamy sporo wyposażenia do pracy w drewnie, trochę do pracy w metalu. Dużo narzędzi jest schowanych w szafkach, często pojawiają się nowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym konkretnie dysponujemy, po prostu przyjdź i zobacz. ;-)

Magazynek /Pracownia CNC

Magazynek… tajemnicze miejsce które zawiera wszystko. (Poza Atlantydą którą wyrzuciliśmy przy ostatnich porządkach bo w sumie zajmowała za dużo miejsca. Jeśli komuś zależy to znajdziecie ją w Czwartym Kontenerze. ;-) )

A tak bardziej serio - część magazynka to "magazynek właściwy". Po prawej trzymamy rzeczy które zabierają dużo miejsca a nie są używane na co dzień, na półkach po lewej jest miejsce na część pudełek członkowskich. W pomieszczeniu znajduje się tez mała frezarka CNC, komplet drukarek 3D oraz ploter laserowy.

Monitoring

Jeśli dalej jesteś ciekaw co się dzieje/jak wygląda siedziba to zaglądnij na at. Możesz tam spojrzeć na cyklicznie aktualizowane fotki z monitoringu.

Poprzednia siedziba

Informacje o poprzednim lokalu tu

do szukania: siedziba, pomieszczenie, lokal, adres, koordynaty, gps, приміщення, адреса, помещение, адрес, координати, координаты

Last Author
odisseus
Last Edited
Sat, Apr 13, 7:03 PM

Document Hierarchy

Event Timeline

jkramarz edited the content of this document. (Show Details)
kogut edited the content of this document. (Show Details)