Page MenuHomePhabricator

Siedziba
Updated 56 Days AgoPublic

Siedziba
Gdzie, co i jak

Hackerspace mieści się w Krakowie przy ulicy Zacisze 5/P1

Wejście do HS-u łatwo poznać po szyldzie z naszym logo. Nasze drzwi są prawe.
Jeśli chcesz się do nas dostać wstukaj na domofonie jedynkę i poczekaj aż ktoś Cię wpuści.

Mamy również telefon +48 12 444 75 67.

Jak Trafić

Używając JakDojadę.pl

Z Galerii Krakowskiej lub Dworca PKP

  • Z placu przylegającego do Galerii Krakowskiej od strony południowej (Empik itd) drogą biegnącą w kierunku skrzyżowania z ul. Pawią (ul. Worcella), a później kawałek w lewo {{:about:siedziba:odgk.png?linkonly|}}

Z Rynku, z Plant

  • W okolicy Barbakanu są przynajmniej dwa przejścia przez Basztową - przejdź przez dowolnie wybrane z nich, a później odszukaj duży, ładny budynek z flagami na dachu, To Małopolski Urząd Wojewódzki. Patrząc na niego, po lewej jego stronie jest ulica Zacisze. To ulica, która Cię interesuje. {{:about:siedziba:zplant.png?linkonly|}}

Zewsząd indziej

Którąś z powyższych dróg

Koordynaty dla GPS
50.06608519.943359
50° 03' 57.90619° 56' 36.0924
Mapy
Mapa
Google MapsLink
Bing mapsLink
Open Street MapsLink
InneLink

Jesteśmy też na "The Maker Map"

Lokal

Obecny (drugi z kolei) lokal ma mniej więcej 100m² powierzchni. Układ pomieszczeń jest dużo lepszy niż w poprzedniej siedzibie i pozwala delikatnie "rozwinąć skrzydła". Dodatkowo jest możliwość najęcia dodatkowego pomieszczenia - jeśli pozwolą wpływy z darowizn. (Tak nieśmiało powiem że można by tam uruchomić np chillroom)

Legenda do planu: zielone - nasza część, czerwone - HSWAW lub puste, niebieskie - część wspólna (dla całej piwnicy).

Softroom

Miejsce na warsztaty, na luźne pogaduchy, na zjedzenie pizzy, na popracowanie na komputerach,…

Generalnie można ustawić go w dwóch konfiguracjach - warsztatowej (są stoły dwa wielkie stoły - wyspy, ale mieści się mniej krzeseł/foteli) (jest to konfiguracja domyślna i najczęściej softroom jest ułożony właśnie tak) oraz wykładowej (wynoszone są stoły, krzesła ~wymienia się na jednakowe rozkładane, przynosi się stolik dla prelegenta i można działać ;-) ).

Lab elektroniczny

Jest to miejsce dedykowane zabawie z elektroniką. Lutownice, multimetry, zasilacze, oscyloskopy, generatory, to wszystko na blacie lub półkach nad nim. W szafkach *MASA* devboardów, moduły, jeszcze jakieś rzadziej używane narzędzia… W elektronicznych organizatorkach - zapas części elektronicznych "do zużycia" (o tym jak z nich korzystać dowiesz się na liście wskazówek dobrego funkcjonowania w HS-ie ;-) ).

Hardroom

Miejsce prac brudnych, głośnych lub śmierdzących. Mamy sporo wyposażenia do pracy w drewnie, trochę do pracy w metalu. Dużo narzędzi jest schowanych w szafkach, często pojawiają się nowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym konkretnie dysponujemy, po prostu przyjdź i zobacz. ;-)

Magazynek (w tym kącik radiowy i sieciowy)

Magazynek… tajemnicze miejsce które zawiera wszystko. (Poza Atlantydą którą wyrzuciliśmy przy ostatnich porządkach bo w sumie zajmowała za dużo miejsca. Jeśli komuś zależy to znajdziecie ją w Czwartym Kontenerze. ;-) )

A tak bardziej serio - część magazynka to "magazynek właściwy". Po prawej trzymamy rzeczy które zabierają dużo miejsca a nie są używane na co dzień, na półkach po lewej jest miejsce na część pudełek członkowskich. Lewa część została podzielona na dwie mniejsze - kącik sieciowy (z szafą zawierającą urządzenia na których można sobie swobodnie eksperymentować) oraz kącik radiowy.

Jak sama nazwa wskazuje, w kąciku radiowym stoi obecnie wycinarka laserowa. a w kąciku sieciowym frezarka CNC.

Monitoring

Jeśli dalej jesteś ciekaw co się dzieje/jak wygląda siedziba to zaglądnij na at. Możesz tam spojrzeć na cyklicznie aktualizowane fotki z monitoringu.

Poprzednia siedziba

Informacje o poprzednim lokalu tu

Last Author
canis_lupus
Last Edited
May 28 2021, 12:34 PM