Page MenuHomePhabricator

Siedziba
Updated 272 Days AgoPublic

Gdzie, co i jak


Hackerspace mieści się w Krakowie przy ulicy Zacisze 5/P1
Wejście do Fundacji łatwo poznać po szyldzie z naszym logo. Nasze drzwi są prawe.
Jeśli chcesz się do nas dostać wstukaj na domofonie jedynkę i poczekaj aż ktoś Cię wpuści.
Jak już przejdziecie przez pierwsze drzwi to po przejściu kilku schodków będą po prawej stronie kolejne. Powinny być otwarte jeszcze przez kilkanaście sekund od otwarcia pierwszych. Po ich otwarciu, skieruj się w lewo i idź na sam dół. Tam będziemy na Ciebie czekać.

Mamy również telefon +48 12 444 75 67.

Jak Trafić

Używając JakDojadę.pl

Z Galerii Krakowskiej lub Dworca PKP

  • Z placu przylegającego do Galerii Krakowskiej od strony południowej (Empik itd) drogą biegnącą w kierunku skrzyżowania z ul. Pawią (ul. Worcella), a później kawałek w lewo {{:about:siedziba:odgk.png?linkonly|}}

Z Rynku, z Plant

  • W okolicy Barbakanu są przynajmniej dwa przejścia przez Basztową - przejdź przez dowolnie wybrane z nich, a później odszukaj duży, ładny budynek z flagami na dachu, To Małopolski Urząd Wojewódzki. Patrząc na niego, po lewej jego stronie jest ulica Zacisze. To ulica, która Cię interesuje. {{:about:siedziba:zplant.png?linkonly|}}

Zewsząd indziej

Którąś z powyższych dróg

Koordynaty dla GPS
50.06608519.943359
50° 03' 57.90619° 56' 36.0924
Mapy
Mapa
Google MapsLink
Bing mapsLink
Open Street MapsLink
InneLink

Jesteśmy też na "The Maker Map"

Lokal

Obecny (drugi z kolei) lokal ma mniej więcej 100m² powierzchni. Układ pomieszczeń jest dużo lepszy niż w poprzedniej siedzibie i pozwala delikatnie "rozwinąć skrzydła". Dodatkowo jest możliwość najęcia dodatkowego pomieszczenia - jeśli pozwolą wpływy z darowizn. (Tak nieśmiało powiem że można by tam uruchomić np chillroom)

Legenda do planu: zielone - nasza część, czerwone - HSWAW lub puste, niebieskie - część wspólna (dla całej piwnicy).

Softroom

Miejsce na warsztaty, na luźne pogaduchy, na zjedzenie pizzy, na popracowanie na komputerach,…

Generalnie można ustawić go w dwóch konfiguracjach - warsztatowej (są stoły dwa wielkie stoły - wyspy, ale mieści się mniej krzeseł/foteli) (jest to konfiguracja domyślna i najczęściej softroom jest ułożony właśnie tak) oraz wykładowej (wynoszone są stoły, krzesła ~wymienia się na jednakowe rozkładane, przynosi się stolik dla prelegenta i można działać ;-) ).

Lab elektroniczny

Jest to miejsce dedykowane zabawie z elektroniką. Lutownice, multimetry, zasilacze, oscyloskopy, generatory, to wszystko na blacie lub półkach nad nim. W szafkach *MASA* devboardów, moduły, jeszcze jakieś rzadziej używane narzędzia… W elektronicznych organizatorkach - zapas części elektronicznych "do zużycia" (o tym jak z nich korzystać dowiesz się na liście wskazówek dobrego funkcjonowania w HS-ie ;-) ).

Hardroom

Miejsce prac brudnych, głośnych lub śmierdzących. Mamy sporo wyposażenia do pracy w drewnie, trochę do pracy w metalu. Dużo narzędzi jest schowanych w szafkach, często pojawiają się nowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym konkretnie dysponujemy, po prostu przyjdź i zobacz. ;-)

Magazynek (w tym kącik radiowy i sieciowy)

Magazynek… tajemnicze miejsce które zawiera wszystko. (Poza Atlantydą którą wyrzuciliśmy przy ostatnich porządkach bo w sumie zajmowała za dużo miejsca. Jeśli komuś zależy to znajdziecie ją w Czwartym Kontenerze. ;-) )

A tak bardziej serio - część magazynka to "magazynek właściwy". Po prawej trzymamy rzeczy które zabierają dużo miejsca a nie są używane na co dzień, na półkach po lewej jest miejsce na część pudełek członkowskich. Lewa część została podzielona na dwie mniejsze - kącik sieciowy (z szafą zawierającą urządzenia na których można sobie swobodnie eksperymentować) oraz kącik radiowy.

Jak sama nazwa wskazuje, w kąciku radiowym stoi obecnie wycinarka laserowa. a w kąciku sieciowym frezarka CNC.

Monitoring

Jeśli dalej jesteś ciekaw co się dzieje/jak wygląda siedziba to zaglądnij na at. Możesz tam spojrzeć na cyklicznie aktualizowane fotki z monitoringu.

Poprzednia siedziba

Informacje o poprzednim lokalu tu

Last Author
canis_lupus
Last Edited
Sep 27 2021, 2:58 PM