Page MenuHomePhorge

Pytaj
Updated 1,592 Days AgoPublic

Jeżeli czegoś nie wiesz, pytaj!

Z tą poradą podczas swojej obecności w spejsie lub przeglądając niniejsze wiki spotkasz się na pewno niejednokrotnie - z czego się to bierze? Otóż odpowiedzi jest kilka i każda ma w sobie trochę prawdy.

  • Ciężko jest przekazać Ci całą wiedzę o tym, jak działa nasze przedsięwzięcie za jednym razem / jednym tekstem / jedną rozmową. Wiele ludzi, których napotkasz w spejsie działa z nami na tyle długo, że niektóre rzeczy wydają się im tak oczywiste, że podświadomie nie przychodzi im do głowy, że należy to wytłumaczyć
  • Nie czarujmy się - każdy z nas "ogarnia życie" na swój sposób i w różnym stopniu - niektórzy pewne czynności np. przy utrzymaniu HSu mają tak bardzo obcykane i w pamięci mięśniowej, że mogliby to robić z zamkniętymi oczami, a niektórzy w życiu w ręce mopa nie mieli i bez problemu pomylą detergenty i blaty w softroomie umyją domestosem, bo nikt im nie powiedział. Tak jak w poprzednim punkcie - tym pierwszym w życiu nie wpadnie do głowy, że tym drugim należy to wytłumaczyć.
  • Dynamika rozwoju HSu na przestrzeni ostatnich lat mocno się różniła - w pierwszych latach naszej działalności było nas mało, więc nie potrzeba było jakiegoś wydumanego knowledgebase'u żeby HS działał zgrabnie i każdy wiedział co ma robić i jak to działa. Od zmiany lokalu na ten przy ul. Zacisze nagle zaczęło przychodzić was i dołączać coraz więcej, więc Hackerspace Kraków chcąc niechcąc zachorował na jedną z przypadłości, które dopadają szybko rosnące małe firmy - dokumentacja nie nadążała za ludźmi, a nasze wiki nieco zgnuśniało.

Jak sobie z tym chcemy poradzić?

Ano właśnie tak, że chcemy, żebyście pytali nas jak najwięcej, a odpowiedzi najlepiej notowali. A totalnie najlepiej - tworzyli nowe artykuły na wiki jeśli uznacie, że została wam ujawniona wiedza potencjalnie tajemna, a sądzicie, że jest potrzeba, żeby została gdzieś opisana.

Dlatego nie wstydź się, pytaj

Last Author
wiktor
Last Edited
Mar 9 2020, 3:14 PM