Page MenuHomePhabricator

Arduino Workshops
Updated 1,878 Days AgoPublic

Arduino Workshops

Uwaga: ta sekcja istnieje dla zachowania przyjętej struktury dokumentów, obecnie realizując jedynie prostowanie kory mózgowej przez gimnastykę nad słowem; nie zawiera informacji dotyczących warsztatów. Proszę, jeżeli nie masz ochoty na stratę czasu - pomiń ją skacząc do Dotychczasowe Edycje.

Arduino - najbardziej popularny, najlepiej udokumentowany i najczęściej podrabiany zestaw rozwojowy z mikroprocesorem ATmega wśród mieszkańców trzeciej od Słońca planety Układu Słonecznego. Dzięki ograniczeniom wiekowym 0-99 lat stanowi dla nas doskonałą bazę do warsztatów z programowania, pozwalając na przeskoczenie komputerowej abstrakcji "to się wykonuje" w kierunku rzeczywistego "to się dzieje".

Ze względu na wszechobecny Syndrom Polaka, miast najprostszych Arduino Uno posługujemy się wyłącznie Arduino Mega lub Arduino Mega ADK, mimo że nikt nigdy nie skorzystał z całości złącz. Jedocześnie na każde warsztaty przynosimy również nigdy nie zaprogramowane Arduino Ethernet, z nadzieją że ktoś się nad nim kiedyś zlituje.

Workshops - u nas określenie wydarzenia związanego z nieprzerwaną, owocną, acz i siermiężną pracą nad danym zagadnieniem. Proces kucia mistrza z przeciętnego analfabety. Zazwyczaj, po okresie wytężonej pracy powstaje majstersztyk - kombinacja elementu z nazwy warsztatu, szarej taśmy i kleju na gorąco - świadczący o niezrównanych umiejętnościach twórcy.

Dotychczasowe edycje
6 - Warsztaty na Make campie

Więcej w relacji na blogu

5 - Warsztaty Arduino 3.0

Kolejna ewolucja warsztatów Arduino. Przy lekkiej walce z drobnymi brakami sprzętu, oraz niedoborem ludzi (uczestników), odbyły się warsztaty w siedzibie.

4 - Geecon4Kids

GeeCON 4 Kids - 6-godzinne warsztaty programistyczne przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat, towarzyszące konferencji programistycznej GeeCON - przeznaczonej dla dorosłych programistów.

Zaproszeni byli wszyscy ci, których interesują nowe technologie, chcieliby zostać programist(k)ami, ciekawych jak działają roboty lub po prostu lubiących komputer i to, co z nim związane.

Spotkanie było podzielone zostanie na dwie ścieżki w których:

  • można było poznać tworzenie obiektów na platformie Arduino,
  • nauczyć się budować roboty Lego MindStorms

Warsztaty organizowane były całkowicie bezpłatnie, 23-06-2013 (sobota) w godzinach 10:00-16:00 w Google for Enterpreneurs, na Rynku Głównym 12 w Krakowie.

Podsumowanie, cytując za Krzysztofem Gałką:

Warsztaty dla dzieci GeeCON4Kids na mega plus. Brawa za organizację i przygotowania, dla Konrad Malawski, oraz calego ich zespolu. Nasi mentorzy od Arduino, jak zwykle dali solidny popis swoich umiejętności :D

Relacje

3 - Kobieto! Gdzie jest Twoje Arduino?

Hackerspace Kraków we współpracy z WebMuses zorganizował 09-03-2013 w godzinach 0900-1700 warsztaty z podstaw Arduino dla kobiet w Aplicake.
#FIXME

Relacje

2 - Arduino Workshops 2.0

Warsztaty w GEK.

#FIXME

Relacje

1 - Arduino Workshops: A Wild Arduino Appears!

Dzięki współpracy Hackerspace Kraków z Google Developer Group, Lunar Logic Polska oraz krakowskim V Liceum Ogólnokształcącym odbyły się 15.09.2012 pierwsze w historii naszego Hackerspace warsztaty Arduino.

Podsumowanie, cytując Szymona Kobalczyka:

“Bardzo ucieszyło mnie tak duże zainteresowanie warsztatami Arduino. Co więcej uczestniczyły w nich osoby w różnym wieku i o bardzo zróżnicowanych umiejętnościach – zarówno początkujący elektronicy jak i bardziej doświadczeni znaleźli coś dla siebie. Myślę, że pod okiem mentorów wszyscy mogli się przekonać, że mikrokontrolery i elektronika nie są takie straszne i pozwalają robić ciekawe rzeczy. Można było też nauczyć się lutowania, rozebrać na części zabawkę albo serwomechanizm. Ten transfer wiedzy praktycznej jest dla mnie bardzo ważny. W drugiej części warsztatów uczestnicy z zapałem budowali swoje własne projekty. Udało się obudzić ich ciekawość i kreatywność. O tym, że był to dobrze spędzony czas może świadczyć to, że prawie wszyscy uczestnicy zostali z nami do samego końca. Moim zdaniem te warsztaty dały nam też przedsmak tego, jak będzie wyglądać działanie Hackerspace w Krakowie i jak bardzo takie miejsce jest potrzebne.”

Relacje

Last Author
jkramarz
Last Edited
Jan 11 2019, 12:09 PM

Event Timeline

jkramarz edited the content of this document. (Show Details)