HomePhorge
Rowerowo-Beatboxowa Orkiestra Dziecięca

Robi nam pa pa ra ra… no, ale to nie o tym. Maria dostała maila od Marthe Van Dessel z brukselskiego Hackerspace o tym, że przyjeżdża i robi w krakowskim Bunkrze Sztuki warsztaty dla dzieci. Marthe wprowadziła w życie swój własny projekt roweru-boomboxa, udostępniła także kod (arduino), dzięki któremu każdy może spróbować skonstruować swoje własne jeżdżące źródło hałasu.

rbod1.jpg (333×500 px, 52 KB)

Zajęcia miały na celu wyposażenie rowerów w różnego typu przeszkadzajki robiące dźwięk, a następnie przejazd tak zmodyfikowanymi pojazdami przez Planty. Jak Marthe zamierzała tego dokonać? Prosto - pomogła dzieciakom w zmontowaniu prostych urządzeń dźwiękotwórczych z przywiezionych przez siebie części i obwodów elektrycznych.

rbod2.jpg (333×500 px, 82 KB)

Przyszłość narodu, jak to ma w zwyczaju, była aktywnie niesforna, ale ostatecznie dość prędko udało się zorganizować wszystko, z instrukcjami o łączeniu oporników i przetworników na slajdach oraz krążącą wkoło Marthe. Następnie cała czereda wsiadła na swoje jednoślady i pomknęła, by urozmaicać dzień spacerowiczom po Plantach. Marthe zachwyciła się Krakowem i była nam bardzo wdzięczna za pomoc. Dostaliśmy od niej piękny zestaw pocztówek z życzeniami powodzenia i mnóstwo pozytywnej energii. Więcej zdjęć z warsztatów.

Written by wiktor on Jan 22 2019, 7:16 PM.
Leniwa kluska
Projects
  • Restricted Project
Subscribers
None

Event Timeline