====== [ZARCHIWIZOWANO] Tutorial RemoteAudio ======
===== Wstęp =====
System RemoteAudio składa się z serwerów PulseAudio postawionych na Raspberry Pi i podłączonych do systemów dźwięku w pomieszczeniach HSu. Każdy z nich jest skonfigurowany, aby był widoczny przez usługę Zeroconf (Avahi) na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci HSu które mają PulseAudio skonfigurowane z modułem Zeroconf.
===== Krok po kroku =====
==== Linux ====
* Wymagania: //pulseaudio//, //pulseaudio-module-zeroconf//, //avahi-daemon//, //pasystray//
* Upewnić się, czy PulseAudio ma właczony moduł //module-zeroconf-discover// (w programie //paman// lub z konsoli) - jeżeli nie, patrz [[archiwum:022018:RemoteAudio:Tutorial:PulseAudio]].
* Sprawdzić konfigurację [[archiwum:022018:RemoteAudio:Tutorial:Avahi]] i upewnić się, że mamy włączonego //avahi-daemon//
* Uruchomić //pasystray// - w docku systemowym powinna pojawić się ikonka głośności. Po jej kliknięciu w menu //Default Server// powinny pokazać się serwery RemoteAudio (root@audio-softroom, root@audio-hardroom), a w //Default Sink// oraz w podmenu dla istniejących streamów PulseAudio powinien pojawić się sink (inny niż Dummy Output) z każdego z serwerów.
* Ustawić domyślny sink lub przełączyć odpowiedni stream na sink serwera RemoteAudio - dźwięk powinien zostać przełączony na odpowiedni system dźwięku podłączony do serwera.
==== Windows ====
* TODO: Sprawdzić możliwości i konfiguracje PulseAudio pod Windowsem i napisać tu instrukcję jak będzie wiadomo.
===== Problemy =====
* Jeżeli dźwięk się zacina najprawdopodobniej jest to problem z siecią. Czasem pomaga wyłączenie oszczędzania energii na bezprzewodowej karcie sieciowej - //iwconfig <nazwa_interfejsu> power off//
* Jeżeli serwer padnie - odczekać maksimum 15 sekund, powinien podnieść się z powrotem
* Jeżeli się nie podniesie - informować osobę odpowiedzialną za system