HomePhorge
Zakładamy Hackerspace w Krakowie
post archiwalny z 3 czerwca 2012

Hackerspace to miejsce, gdzie mogą spotkać się pasjonaci różnych dziedzin nauki, techniki i sztuki, i wymieniać się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą na zasadzie swoistej giełdy umiejętności. Pozwala to ludziom różnych zainteresowań i środowisk na tworzenie wspólnych projektów, które inaczej nie miałyby racji bytu.

Niniejszy post jest postem archiwalnym, napisany został 03/06/2012 i został tu umieszczony z powodów nostalgiczno-archeologiczno-bo-czemu-nie

Hackerspace z zasady przyciąga osoby siedzące mocno w informatyce, elektronice i pochodnych, lecz jego podwoje są otwarte dla każdego, kto chce uczyć lub nauczyć się czegoś nowego. To nie tylko komputery, lecz także robotyka, elektronika, sztuka użytkowa i różnego rodzaju rzemiosło. Jak dowodzi przykład hackspace’ów na całym świecie, z takiej mieszanki utalentowanych osób powstają różnorakie projekty, wynalazki i nowe startupy. Nie mówiąc już o rozwoju osób zaangażowanych!

To wszystko powoduje, że do hackerspace’ów przylgnęło miano “przestrzeni kreatywnej” lub “ogólnodostępnego laboratorium”. Wolimy prostsze określenie – “techniczny plac zabaw.”

Jak nam idzie?

Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sponsorów, szukania odpowiedniego miejsca i zbierania chętnych ludzi. Jeśli ciekawi Cię kiedy ruszymy zostaw swój e-mail tutaj. Jeśli chcesz się zaangażować już teraz i pomóc nam jeszcze zanim ruszymy dołącz do grupy dyskusyjnej.

Written by wiktor on Jan 17 2019, 9:25 PM.
Leniwa kluska
Projects
  • Restricted Project
Subscribers
None

Event Timeline