HomePhabricator
Spontaniczne testy Yagi

Spontaniczne testy Yagi

Chociaż Nighthack odbył się dopiero następnego dnia, to już w czwartkowy wieczór dużo się działo w HSie. Przede wszystkim wpadł do nas Ivan, który z HSu wyszedł z nowiutkim, świeżo wydrukowanym uchwytem do selfie sticka.

Teeed natomiast postanowił wybudować sobie czteroelementową antenę Yagi ( dokładnie Yagi-Uda)

Antena Yagi-Uda cechuje się dosyć przyjemną kierunkowością, dlatego całkiem dobrze nadaje się do prób łączności przez przemienniki ustawione na okrążających planetę sztucznych satelitach. Wspaniały pomysł na test nowo skonstruowanej anteny, prawda?

Postanowiliśmy zapolować na satelitę AO-27, który jak się potem okazało… nie działa – opiekunowie satelity od dłuższego czasu walczą z tym, że oprogramowanie satelity zawiesza się na bootloaderze. Ostatni post w aktualnościach na stronie projektu:

AO-27 Turns 21 today. The controll team is in the process of writing a new BIOS and OS for the satellite. – Michael, N3UC, Sept 23, 2014

Mimo tego, że żadnej łączności nie udało się nawiązać, to była to dosyć ciekawa forma spędzenia 20 minut (z czego 15 to czas, w którym satelita był widoczny). Wiemy też, że należy sprawdzać stan techniczny obiektów, na które się poluje :)

Na zakończenie wypadu postanowiliśmy ,,postrzelać” do różnych przemienników. Udało się otworzyć przemiennik w Tarnowie, a także te, które normalnie można otworzyć z fabrycznej anteny ręcznego radia – na Koskowej Górze oraz w Sierczy.

Written by wiktor on Jan 23 2019, 2:29 AM.
Leniwa kluska
Projects
  • Restricted Project
Subscribers
None

Event Timeline