HomePhorge
Haker Krakowski #2/2013

26 stycznia zrobiliśmy w GEK warsztaty Arduino 2.0. 9 marca przeprowadziliśmy w Applicake wspólnie z WebMuses warsztaty pt. Kobieto! Gdzie jest Twoje Arduino? 23 marca wspólnie z GeeConem przeprowadziliśmy warsztaty z robotyki (Arduino, Lego Mindstorms etc.) dla dzieci. 6 kwietnia organizujemy w GEK warsztaty/festyn druku 3D, zaś 13 i 20 kwietnia w siedzibie HSKRK rozpoczną się testowe warsztaty z podstaw Linuksa. Nasze dalsze plany zakładają współpracę z Nigma Labs, Hackerspacem z Poznania ws. zorganizowania tamże warsztatów Arduino na wyjeździe.

Lokal

Dwa z czterech pomieszczeń, tj. hard i soft room zostały uruchomione; kuchnia i chill room wymagają dokończenia. Zamówiliśmy już breloczki z układem elektronicznym, który będzie otwierał nasz własnej roboty (Kuby Kramarza i spółki) elektroniczny zamek, co oznacza również, iż wkrótce otworzymy zapisy do Hackerspace. Jedno z pomieszczeń ma już krzesełka i ławki, w drugim są biurka. Internet montujemy jak tylko pogoda zezwoli na bezpieczną wycieczkę na dach. W HSKRK odbywają się cotygodniowe otwarte spotkania organizacyjne w formacie scrum + Lean Coffee. Więcej informacji na naszej grupie dyskusyjnej - https://groups.google.com/forum/#!forum/hackerspace-krk, zapisz się, a nasz admin Cię rychło zaakceptuje.

Media

Maria, Krzysiek i Mirek wybrali się do radiowej Czwórki pod koniec lutego, zaś z początkiem marca Dominika i Mirek mówili o HSKRK w Radiofonii. Nasza strona jest niemal gotowa, uruchomimy ją w przeciągu najbliższych tygodni.

Jawność

Maria i Mirek (fundatorzy) wyłonili pierwszy skład rady HSKRK: Wiktor Przybylski, Jacek Złydach, Piotr Nowicki, Łukasz Dubiel, Paweł Kozubal, Jakub Kramarz, Artur Kukuła. Przewodniczącym rady został wybrany Łukasz Dubiel. Celem rady jest pomoc i odciążenie fundatorów. Dostaliśmy 4000zł darowizny od Richarda Lucasa, za co serdecznie dziękujemy - pozwoli nam to nie martwić się o pieniądze przez najbliższe dwa miesiące. Hackerspace Kraków jest fundacją non-profit i chcemy, by wszystkie nasze działania i operacje były w miarę możności jawne. Uruchomiliśmy wiki, które w znacznej mierze jest dostępne dla gości - jeśli chcesz dostępu do reszty treści, po prostu się zarejestruj.

Na dole newslettera znajdziesz linki do naszych socjalek. Polecamy śledzić, a tymczasem ponownie zapraszamy 6 kwietnia do GEK :)

Szukamy sponsorów i zachęcamy do przekazania nam darowizny:

Konto: PL 18 1160 2202 0000 0002 2988 9025 Kto: Hackerspace Kraków

Adres: ul. Ogrodowa 2d, 32-410 Dobczyce

Tytuł przelewu dla darowizny: DAROWIZNA: Nazwisko, Imię, (opcjonalnie cel)

Uwagi do tego newslettera: mirek (at) hackerspace-krk.pl

Written by wiktor on Jan 20 2019, 2:00 AM.
Leniwa kluska
Projects
  • Restricted Project
Subscribers
None

Event Timeline