HomePhabricator
A Wild Arduino Appears!

W zeszłą sobotę (15.09.2012) zorganizowaliśmy warsztaty z obsługi i wykorzystania platformy Arduino. Dziękujemy bardzo Google Developer Group za dostarczenie małego stada arduino pod nasze strzechy, Lunar Logic za catering i napoje chłodzące (rozgrzane umysły ;) oraz krakowskiemu V LO za udostępnienie sali na warsztaty. Ale po kolei…

Rolę wielkiego arduiniarza przyjął na siebie Szymek:

“Bardzo ucieszyło mnie tak duże zainteresowanie warsztatami Arduino. Co więcej uczestniczyły w nich osoby w różnym wieku i o bardzo zróżnicowanych umiejętnościach - zarówno początkujący elektronicy jak i bardziej doświadczeni znaleźli coś dla siebie. Myślę, że pod okiem mentorów wszyscy mogli się przekonać, że mikrokontrolery i elektronika nie są takie straszne i pozwalają robić ciekawe rzeczy. Można było też nauczyć się lutowania, rozebrać na części zabawkę albo serwomechanizm. Ten transfer wiedzy praktycznej jest dla mnie bardzo ważny. W drugiej części warsztatów uczestnicy z zapałem budowali swoje własne projekty. Udało się obudzić ich ciekawość i kreatywność. O tym, że był to dobrze spędzony czas może świadczyć to, że prawie wszyscy uczestnicy zostali z nami do samego końca. Moim zdaniem te warsztaty dały nam też przedsmak tego, jak będzie wyglądać działanie Hackerspace w Krakowie i jak bardzo takie miejsce jest potrzebne.”

Jarek przyjął posadę majstra w warsztacie samochodowym skupiającym początkujących:

“Fantastyczna inicjatywa. W jednym miejscu zebrało się tylu kreatywnych ludzi z otwartymi umysłami i głowami pełnych pomysłów. Przyjazna atmosfera przełamuje bariery podczas wymiany wiedzy. Na warsztatach mieliśmy przekrój osób od takich, co nie wiedzieli, co to prąd, po wyjadaczy w Arduino - a po warsztatach, jako wiadomo, wiedza równa w górę. Bardzo mi się podobało i oby takich więcej.”

Written by wiktor on Jan 17 2019, 6:03 PM.
Leniwa kluska
Projects
  • Restricted Project
Subscribers
None

Event Timeline